Kolorowy świat artystycznych quiltów GaIli Grotto
Galla jest profesjonalną artystką malarką mieszkającą we Francji. Jest z wykształcenia projektantką wnętrz i sztuki ulicy. Pracuje w tych dziedzinach od 20 lat. Z entuzjazmem angażowała się w wiele działań: była dziennikarką w czasopismach, redaktorką w telewizji, pisała książki. W jej życiu malarstwo zajmuje ważne miejsce, dlatego nadal uczestniczy w prestiżowych salonach malarskich i festiwalach sztuki.
Nigdy nie zajmowała się tradycyjnym patchworkiem, ponieważ woli tworzyć piękne obrazy z tkaniny. Preferuje styl figuratywny, a zwłaszcza kubistyczny. Jej ulubieni artyści należą do tej epoki: Fernand Léger, Pablo Picasso, Marc Chagall … Jej prace zawierają wiele informacji i symboli. Mają bogatą paletę barw. Mówi, że kiedy pracuje, wydaje się być zanurzona w nieznanym świecie i sprawia, że jest on widoczny dla wszystkich. Często symbole i ich znaczenie są także dla niej zagadką, którą rozwiązuje znacznie później. Na przykład, gdy pokazuje swoje prace na wystawach i patrzy na nie z dystansu.
Galla dużo pracuje z gotowymi tkaninami, ale często brakuje jej palety barw i wtedy sama farbuje tkaniny. W każdej z jej prac można doliczyć się do 200 różnych odcieni tkaniny, i tyle samo różnych ściegów, którymi posługuje się jak rysunkiem na płótnie. Każdy fragment pracy jest wypełniony innym wzorem. Około 50 odcieni kolorowych nici służy do pikowania różnych wzorów. Każdy szczegół i każdy fragment ma symboliczne i dekoracyjne przesłanie.
Ma swój wyrazisty, twórczy i rozpoznawalny styl. Trudno ją pomylić z innymi autorami. Jej ulubione tematy to mitologia, krajobrazy i portrety. Często bierze udział w konkursach, których tematy lubi i może, poprzez pracę nad nimi, odkrywać w sobie nowe twórcze możliwości. Portret zajmuje szczególne miejsce zarówno w jej malarstwie, jak i w tkaninach artystycznych. Od realistycznego po stylizowany. Często portret jest elementem dekoracyjnym kompozycji, a wszystkie nastroje, myśli i uczucia wyrażane są kolorem. Wykonanie każdej pracy zajmuje jej około dwóch miesięcy po 7-8 godzin dziennie.
Niemal od pierwszego udziału w wystawach quilterskich zaczęła otrzymywać wiele propozycji organizacji wystaw jej pięknych tkanin artystycznych. Często jej terminarz jest planowany na kilka następnych lat. Dostała wiele nagród na różnych międzynarodowych konkursach: w Kanadzie, we Włoszech, Francji, Holandii … Od kilku lat bierze udział w wystawach w ramach międzynarodowej grupy „Crossing Oceans Group”. Jej prace chętnie kupują kolekcjonerzy. Uczestniczy w wielu międzynarodowych festiwali w USA, Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Rosji, Belgii, Kanadzie, Holandii i Czechach.
Galla rzadko prowadzi kursy patchworkowe, właściwie tylko na zaproszenie prestiżowych festiwali. Za każdym razem jest to poznanie jej kreatywności, unikalnej techniki i jej sposobu myślenia. Na kursach opowiada o tym, jak poprawnie pracować z kompozycją, z kolorem, z wieloma szczegółami i jak zachować równowagę między nimi. I robi to niezależnie od tego jaki jest temat kursu: krajobraz, portret czy może coś innego.
Więcej o niej przeczytacie na stronach: klik i klik
W 2018 roku na wystawie patchworków w Hiszpanii, Galla pokazywała kilkanaście swoich pięknych, bajecznie kolorowych prac, które zachwycały wszystkich zwiedzających – i tam właśnie Ania Sławińska poznała Gallę, która dała się jej namówić na pokazanie ich w Polsce i poprowadzenie dwóch kursów.
Stylizowany portret i Domki
Szczegółowe informacje dotyczące kursów w linkach poniżej:
11 maja 2019 r. „Domki” klik
12 maja 2019 r. „Stylizowany portret” klik
Namawiamy was do wzięcia udziału w kursach Galli.
W celu zapisania się na kurs, należy napisać na adres stowarzyszenia z podaniem tytułu kursu. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie uczestnictwa w kursie otrzymacie zwrotnym e-mailem.
Wszystkich, którzy nie wybierają się na kursy, a chcieliby poznać kolorowy świat quiltów Galli, serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy w dniu 11 maja o godzinie 15.30 do Centrum Kreatywności Targowa na ul. Targowej 56 w Warszawie.
Wystawę można oglądać:
– 11 maja w godzinach od 10.00 do 16.30
– 12 maja w godzinach od 10.00 do 15.00.
Serdecznie zapraszamy.