Konkurs „Koła, kółka, kółeczka”. Wyniki I etapu.

Maq   28 maja 2016

ColorWheelBigBardzo dziękujemy wszystkim quilterkom, które tak licznie wzięły udział w pierwszym etapie konkursu „Koła, kółka, kółeczka”. Jesteśmy mile zaskoczeni bardzo dużą liczbą nadesłanych prac i ich bardzo wysokim poziomem.

Gratulujemy tym z Was, których prace zakwalifikowaliśmy do II etapu konkursu.
Jury konkursu w składzie Magdalena Galińska, Anna Sławińska, Monika Grabowska, Marzena Krzewicka, Ewa Pawłowska i Maciej Marks głosowało na 55 quiltów zgłoszonych przez 42 osoby. Głosowanie odbywało się w sposób tajny. Poza jedną osobą, która przyjmowała zgłoszenia do konkursu, pozostałe nie znały imion i nazwisk autorów patchworków.

Do następnego etapu konkursu zostały zakwalifikowane następujące prace (według kolejności zgłoszeń):

WYNIKI I ETAPU KONKURSU
TYTUŁ PRACY AUTORKA
Złudzenie Sylwia Ignatowska
Tryby czasu Barbara Kreft-Piekarska
Zakręcona czerwona kapusta Barbara Pieczyńska
Pod mikroskopem Marzenna Lew
Pawie oczka Wanda Pachura
Kto tu rządzi? Wiesława Pawłowska
Semplicita Joanna Soloch
Iluzja Joanna Soloch
Chromacykle Małgorzata Kreft
The Tree Ewa Pasińska
Nowy Wspaniały Świat Wiesława Pawłowska
Zniekształcone Maria Mota
Tam daleko gdzieś Maria Mota
Niedokończone Maria Mota
The Big Blue Katarzyna Jabłońska-Cacko
Rury – Sekcja przyspieszająca Katarzyna Jabłońska-Cacko
Wszystko się kręci Teresa Tarlecka
Układ słoneczny – znaczek pocztowy Halina Grzesik
Nocny ogród Agnieszka Małysa
KOŁA kółka Agata Jabłońska-Smolińska

Do autorek patchworków zakwalifikowanych do II etapu wyślemy niebawem maila z prośbą o przysłanie do nas swoich prac. Podamy w nim adres, termin przysyłania prac i inne szczegóły techniczne. Po otrzymaniu patchworków jury wybierze laureatów pierwszych pięciu nagród.

Wszystkie patchworki wybrane do II etapu konkursu pokażemy na wystawie w warszawskiej klubokawiarni „Jaś i Małgosia” w Al. Jana Pawła II 57. Wernisaż, na którym ogłosimy wyniki konkursu, odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do 29 czerwca.

Tego samego dnia na stronie naszego Stowarzyszenia pokażemy zdjęcia wszystkich patchworków zgłoszonych do konkursu.

Już teraz wszystkich uczestników konkursu prosimy bardzo o niepublikowanie zdjęć Waszych konkursowych patchworków, aż do ogłoszenia wyników konkursu na wernisażu.
Zgłoszone przez Was patchworki prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny. Aktualnie pracujemy nad tym, żeby oprócz wystawy 20 patchworków pokazanych na wystawie pokonkursowej, w najbliższej przyszłości zorganizować drugą wystawę, na której pokażemy wszystkie prace zgłoszone do konkursu.
Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w przygotowanie prac na konkurs i obiecujemy organizację następnych konkursów patchworkowych.