„Patchworkowy świat kolorowych łat” czyli wystawa Ewy Pawłowskiej

EwaKiltowo   17 września 2016

Ewa Pawłowska

Lex Gallery w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie gości w dniach 5 – 11 października wystawę kolejnej naszej patchworkowej koleżanki – Ewy (Kiltowo) Pawłowskiej.

Jak mówi o sobie sama Ewa w wywiadzie na stronie OIRP:

– Szycie patchworków daje mi radość stworzenia własnoręcznie czegoś z niczego, ze skrawków – mówi Ewa Pawłowska. – W swoich pracach pozostaję wierna tradycji patchworku jako sztuki użytkowej: to narzuty, koce, makatki, które ocieplają dosłownie i w przenośni wnętrze domu. Jest to wspaniały sposób na wyrażenie drzemiącej we mnie dziecięcej ekspresji – w radosnych kocykach dla dzieci, a także potrzeby spokoju i ładu – w harmonijnych narzutach dla dorosłych. Tworzenie każdego patchworku to ogromna przyjemność, szczególnie gdy sama projektuję wzór i kolorystykę. Szczególnie lubię pikowanie ręczne, które pozwala wydobyć z patchworków całą ich urodę. Swoją przygodę z patchworkiem zaczęłam we Francji i cały czas się rozwijam i poznaję nowe techniki. W Polsce ta dziedzina sztuki tekstylnej aktywnie się rozwija – razem z innymi pasjonatkami założyłyśmy Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Ja także staram się dzielić swoją fascynacją z innymi poprzez kursy, warsztaty, wystawy… Mam nadzieję, że i Państwa zafascynuje kolorowy świat patchworkowych łat – dodała.

Galeria mieści się w Warszawie przy Placu Konstytucji 5 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz.9.00 – 17.00. Zachęcamy do obejrzenia!  
A w poniższym linku – zdjęcia z wernisażu:
Zdjęcia z wystawy i wywiad z Ewą
Strona Ewy na fb