Zabawa na 50 urodziny pomarańczowych nożyczek Fiskars właśnie się zaczyna…

Maq   4 marca 2017

38 uczestników konkursu „Pomarańczowo mi…”, ich przyjaciele i sympatycy, a także cała nasza patchworkowa rodzina niecierpliwie czeka na wyniki konkursu. Nie będziemy trzymać was już dłużej w niepewności…
Jednak zanim podamy wyniki chcemy bardzo podziękować wszystkim biorącym udział w konkursie i wystawie. Przysłaliście piękne patchworki i jury, nie pierwszy już raz, miało trudny wybór. Cieszymy się niezwykle, że w naszym gronie pojawia się coraz więcej osób szyjących piękne quilty i gotowych pokazać swoje prace na organizowanych przez nas wydarzeniach.

Początkowo w konkursie miały być tylko trzy nagrody, ale dzięki firmie Fiskars Polska mogliśmy uhonorować więcej pięknych prac. Prace, biorące udział w konkursie, zostały podzielone na 3 kategorie: Classic, Art Quilt, Scissors.

Jury składające się z przedstawicielek firmy Fiskars Polska i Stowarzyszenia Polskiego Patchworku przyznało następujące nagrody:

W kategorii „Classic”:

 

1 miejsce – Anna Ryśkiewicz za quilt „Skarby w pudełkach”

 

 

2 miejsce – Mirosława Pucek za quilt „Skórki pomarańczowe”

 

 

3 miejsce – Ewa Pasińska za quilt „Orange”

 

 

W kategorii „Art Quilt”:

 

1 miejsce – Wioletta Stafińska za quilt „Ostre cięcie”

 

 

2 miejsce – Joanna Hołomiej za quilt „Miles on the wall”

 

 

3 miejsce – Joanna Soloch za quilt „Profumo di arance”

 

 

W kategorii „Scissors”:

 

1 miejsce – Sylwia Ignatowska za quilt „Precyzja”

 

 

2 miejsce – Katarzyna Bigoś za quilt „Fiskrotka”

 

 

3 miejsce – Barbara Kreft-Piekarska za quilt „Dama z nożyczkami”

 

 

Nagrody oczywiście odzwierciedlają urodzinowe motto – nożyczki, nożyczki, nożyczki – czyż mogło być inaczej?

Firma Fiskars Polska przygotowała zestawy, które sprawią ogromną radość każdej quilterce. Mamy tu klasyczne pomarańczowe nożyce krawieckie, nożyce z ząbkami (już żaden brzeg nie będzie się strzępił), nożyce wzmocnione, ostre niczym brzytwa, w różnych rozmiarach (idealne do cięcia rag quiltów), wyprofilowany, bezpieczny nóż obrotowy, nożyczki do paznokci i maty samoregenerujące.
1 miejsce:
Classic Tailor scissors 27cm, Classic Pinking Scisssors 23cm, Amplify Scissors 24cm, Amplify Scissors 21cm, Amplify Scissors 12cm, Trigger Rotary Cutter 45mm, Nail ScissorsCurved 10cm, Cutting Mat
2 miejsce:
Classic Tailor Scissros 27cm, Classic Pinking Scissors 23cm, Amplify Scissors 24cm, Amplify Scissors 21cm, Amplify Scissors 15cm, Trigger Rotary Cutter 45mm, Cutting Mat
3 miejsce:
Classic Tailor Scissors 27cm, Classic Pinking Scissors 23cm, Nail Scissors Curved 10cm, Cutting Mat

Laureatkom bardzo serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii wszystkich prac zgłoszonych do konkursu i na wystawę: GALERIA.

Ale to nie koniec nagród. Pierwszy raz w naszym konkursie przyznano nagrodę publiczności. W tym głosowaniu brały także udział prace zgłoszone poza konkursem, tylko na wystawę.
Od 1 marca trwało internetowe głosowanie na najładniejszą pracę wystawy. Dalszy ciąg tego głosowania miał miejsce podczas wernisażu w Centrum Kreatywności Targowa 56. Po przeliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów, tych od internautów i tych zebranych podczas wernisażu, okazało się, że to praca Barbary Kreft-Piekarskiej zatytułowana „Liść”.podbiła wasze serca.
Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Fiskars Polska za współorganizację konkursu i wystawy „Pomarańczowo mi…” i ufundowanie wspaniałych nagród dla uczestników.
Jubileuszowy rok pomarańczowych nożyczek Fiskars dopiero się rozpoczyna – na pewno jeszcze się spotkamy.

One thought on “Zabawa na 50 urodziny pomarańczowych nożyczek Fiskars właśnie się zaczyna…

  1. Pingback: Fiscraps - moja praca konkursowa - ELA ZEMAN

Comments are closed.