Baśka miała fajny……quilt :)

Maq   1 czerwca 2017

Nasza Basia, czyli Basia Pieczyńska zaprasza na swoją kolejną, indywidualną wystawę. Wernisaż będzie miał miejsce w Hali Sportowej w Rzgowie, przy ulicy Szkolnej 5; 9 czerwca o godz.18.
A tak Basia opowiada o tym, co szczęśliwcy zobaczą:

„Świat patchworku” to moja druga indywidualna wystawa. Wśród dużych prac będą trzy nowe quilty. Dwa uszyte z cudownych balijskich batików,a trzeci to projekt Gypsy wife z bajecznie kolorowych tkanin Kaffe Fassetta. Pokażę też nowe trzy prace mniejszego formatu. Pierwsza z nich to mapa Rzgowa, kolejna – to patchwork,który zajął 10 miejsce na Międzynarodowej Wystawie Patchworków w Pradze.Trzecia, to „anielska” praca „Drabiną do nieba”, która brała udział w konkursie Stowarzyszenia Polskiego Patchworku „Raz na ludowo” w Warszawie.
Ostatnio dużo miejsca w mojej twórczości zajmuje barwienie tkanin.Począwszy od farbowania kapustą czerwoną, eksperymentowanie z barwnikami do tkanin,aż po tworzenie batików. Dlatego na wystawie pokażę pojedyncze farbowane przeze mnie tkaniny. Sam proces farbowania jest dla mnie inspiracją do tworzenia kolejnych quiltów.
Zapraszam serdecznie na wystawę

– a my się do zaproszenia dołączamy <3

Mała próbka patchworków Basi