Orient. Międzynarodowa wystawa patchworków w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie

elazeman   11 listopada 2017

W dniu 5 listopada 2017 r. w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy patchworków Orient.

Wystawa obejmowała 46 prac powstałych w ramach międzynarodowego projektu. Autorzy prac pokazywanych na naszej wystawie to twórcy z Czech, Słowacji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Polski. W projekcie brały udział także osoby z Kazachstanu. Aktualnie ich prace są pokazywane właśnie w Kazachstanie.

DSC_0231Wernisaż otworzyła prezeska Stowarzyszenia Polskiego Patchworku Magdalena Galińska.

DSC_0235

Wśród pokazywanych prac można było podziwiać te, wykonane przez członkinie naszego Stowarzyszenia:  Magdalenę Galińską – praca „Red Ridgeback”, Marzenę Krzewicką – praca „Kazakh Embroidery Painted”, Dankę Kruszewską – praca „Aladdins Surprise”, Marzennę Lew  – praca „Wayang golek”, Małgorzatę Mirkiewicz – praca „My Turquoise Orient”, Elę Zeman – praca „Nowe Orientacje”.  Część polskiego zespołu była obecna na wernisażu i chętnie dzieliła się informacjami o pracy, zastosowanych technikach i tkaninach.

DSC_0230

Była to też wspaniała okazja, żeby spotkać naszych wiernych członków i wspierających ich członków własnych rodzin, a także naszych wiernych partnerów. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.  Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Wystawa była czynna w dniach 6-10 XI 2017. Następna okazja do zobaczenia tych prac to planowana wystawa w Rybniku w dniach 1.12.2017-7.01.2018. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Album ze zdjęciami wszystkich prac: klik

Album ze zdjęciami z wernisażu: klik

3 thoughts on “Orient. Międzynarodowa wystawa patchworków w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie

  1. Pingback: „Orient” – druga odsłona – Stowarzyszenie Polskiego Patchworku

  2. Pingback: Wystawa „Orient” w Tomaszowie Mazowieckim – Stowarzyszenie Polskiego Patchworku

  3. Pingback: Rok z projektem Orient – Stowarzyszenie Polskiego Patchworku

Comments are closed.