GRANICE (Boundaries)

elazeman   25 listopada 2017

eqaTaki temat wybrała European Quilt Association na przyszłoroczną wystawę podczas Festival of Quilts w Birmingham, do udziału w której zostały zaproszone wszystkie organizacje członkowskie. Stowarzyszenie Polskiego Patchworku ma po raz pierwszy okazję wziąć w tym wyzwaniu udział.
Europa to kontynent z wieloma krajami, oddzielonymi różnymi rodzajami granic. Narodowymi, regionalnymi, językowymi, kulturalnymi, ekonomicznymi, żywieniowymi, osobistymi – wymień inne, a na pewno się nie pomylisz!
Quilting i patchwork, z drugiej strony, są technikami tekstylnymi, które w równym stopniu też zmagaja się z granicami – we wzorach, technikach, tkaninach, stylach, użyciu maszyn czy ozdób …
W wyzwaniu na rok 2018 European Quilt Association prosi uczestników o tolerancyjne/otwarte spojrzenie na różnego rodzaju granice, które stale napotykamy w codziennym i ogólnoeuropejskim życiu.
Ty możesz rozpoznać i rozszerzyć te granice oraz pokazć nam szeroki wachlarz europejskich interpretacji tego, jak łatwo lub interesująco, trudno lub wymagająco można pokonać granice.
Zasady dotyczące rozmiaru quiltów zostały zmienione z uwagi na dwóch nowych członków organizacji – quilty na wystawę EQA w roku 2018 powinny mieć wymiary 35 x 50 cm w orientacji pionowej. Każdy kraj członkowski może zaprezentować 8 prac po raz pierwszy w Birmingham, a następnie podczas podróży do różnych krajów w całej Europie.
Jest to niepowtarzalna okazja, żeby pokazać swoją pracę na tym właśnie patchworkowym święcie. Zapraszamy wszystkich członków naszego Stowarzyszenia do udziału. Osiem wybranych prac pojedzie na wystawę do Birmingham, ale wszystkie zgłoszone quilty zaprezentujemy na wystawie, gdy nadejdzie nasza kolej na prezentację całej wystawy.
Regulamin_i_Formularz zgłoszeniowy