“Threads without Borders”

elazeman   28 marca 2018

nitki

“Threads without Borders” – nici bez końca, nici bez granic, nici nie znają końca – wybierz swoją ulubioną wersję.

Po odwołaniu i zamknięciu festiwalu w Maastricht, przedstawiciele European Quilt Association zdecydowali się na wystosowanie nowego zaproszenia dla upamiętnienia okrągłej rocznicy powstania tej organizacji.

W roku 2019 European Quilt Association będzie obchodzić jubileusz 30-lecia istnienia. Aby upamiętnić tę okazję i uwypuklić jeden z ważnych elementów łączących, bez którego nikt nie byłby w stanie stworzyć swojej pracy, EQA stawia wyzwanie quilterkom i quilterom ze wszystkich krajów członkowskich.
Waszym zadaniem będzie stworzenie quiltu na wystawę pod tytułem “Threads without Borders”.

W czasach, kiedy polityczna i gospodarcza Europa stoi w obliczu trudności większych niż ktokolwiek mógł przewidzieć, przesłanie EQA polega na tym, że tak prosty środek wyrazu, jak nici do szycia, nitki do haftowania lub jakiegokolwiek innego rodzaju nici, są materiałem łączącym ludzi ze wszystkich stron i między granicami geopolitycznymi krajów w Europie.

To okazja i dla członków naszego Stowarzyszenia, aby udowodnić, jak ważną pozycję i funkcję mają nici w ich twórczości, pracy, życiu, marzeniach …
Quilty powinny mieć rozmiar 80 x 120 cm i orientację pionową. Bez widocznych lamówek i surowych brzegów. Bez ograniczeń co do koloru. Z tyłu pracy należy przyszyć 10 cm tunel a na nim umieścić dane adresowe i tytuł pracy. Zostanie wybranych 6 prac z każdego kraju, a dwie różne serie quiltów będą podróżować do różnych miejsc w Europie.

Zapowiadamy to wydarzenie już teraz, żeby dać wam okazję do przemyślenia swoich koncepcji. Zgłoszenia można przesyłać na adres: stowarzyszenie@polskipatchwork.pl do dnia 30 września 2018 r. Gotowe prace wraz z wypełnionym formularzem (pojawi się później) należy przesłać na adres Stowarzyszenia do 30 listopada 2018 r.
Dla twórców 6 wybranych prac firma Galplast – przedstawiciel firmy Gütermann w Polsce – przygotowała zestawy nici tej marki.

One thought on ““Threads without Borders”

  1. Pingback: Propozycje udziału w konkursach międzynarodowych – Stowarzyszenie Polskiego Patchworku

Comments are closed.