Wernisaż w Bolesławcu

Anna Ploch   17 kwietnia 2018

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie wystawy patchworków “Świat tkanin i kolorów -patchwork w Bolesławcu” w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki staraniom BOK i rodowitej bolesławianki Jolanty Filipowicz (MojePatchworki), członkini Stowarzyszenia Polskiego Patchworku.

W kameralnych wnętrzach ośrodka kultury wystawiono prace 34 członków Stowarzyszenia. Quilty reprezentowały różną stylistykę i niezwykle szeroką funkcjonalność. Zatem można było podziwiać patchworkowe: torby, kosmetyczki, serwety, bieżniki, makatki, duże makaty a nawet parawan! Prace wzbudzały żywy zachwyt nad precyzją i pomysłowością wykonania oraz sercem i czasem włożonym w wykonanie tkanin.

Kilka zdjęć poniżej:

A tutaj można obejrzeć więcej zdjęć: GALERIA

Podczas wernisażu Wiesia Pawłowska (QuiltandSmile) objaśniała podstawy szycia quiltów, co na pewno pozwoli poszerzyć grono fascynatów tym rodzajem szycia.

Oczywiście wernisaż to nie jedyna okazja do obejrzenia prac! Wystawa trwa do 31 maja 2018 i serdecznie zapraszamy do odwiedzin. W niedziele wystawę można oglądać w godzinach pracy kina Forum.

Inną relacje można znaleźć tutaj:

Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki: https://www.facebook.com/bokmcc/posts/1939949502704254

One thought on “Wernisaż w Bolesławcu

  1. Pingback: “Świat tkanin i kolorów -patchwork w Bolesławcu” - elazeman.pl

Comments are closed.