EMB – maj 2018

Maq   22 maja 2018
Specjalne zestawy Brother do quiltingu i patchworku

 

Firma Brother widząc potrzeby osób tworzących patchworki i quilty włączyła do swojej oferty specjalne zestawy akcesoriów, które ułatwiają pracę nad tymi tkaninowymi dziełami sztuki.
W skład takiego zestawu wchodzą: stolik powiększający pole pracy, uchwyt do prowadzenia materiału, otwarta metalowa stopka do quiltingu, prowadnik krawędziowy, stopka z górnym transportem (otwarta), stopka do patchworku z prowadnikiem 1/4″.
To narzędzia, które pozwolą zoptymalizować pracę nad patchworkami i quiltami.

Metalowa stopka do quiltingu jest idealna do pikowania, cerowania i haftowania. Dzięki jednoczesnym ruchom igły i stopki możemy swobodnie poruszać materiałem wyczarowując dowolne wzory za pomocą nici.

Prowadnik krawędziowy umożliwia tworzenie idealnie równych przeszyć, powtarzalnych pikowań. Montuje się go przy stopce i można go odchylać gdy nie jest potrzebny.

Stopka z górnym transportem umożliwia szycie bez zagnieceń grubych, wielowarstwowych elementów. Zadaniem tej stopki jest popychanie od góry tkaniny zgodnie z rytmem, w jakim pracuje igła i ząbki (dolny transport). Stopka ta ułatwia przesuwanie szczególnie grubych, ciężkich albo lekkich i cienkich tkanin, jak również pomaga przy przeszyciach kilku warstw materiału. Dzięki niej udaje się zachować równy skok ściegu niezależnie od ilości zgrubień, na jakie na swojej drodze natrafia igła.

Z kolei ostatnia stopka w zestawie czyli ta z prowadnikiem 1/4″ jest rewelacyjna do naszywania fragmentów tkaniny. Dzięki prowadnikowi bocznemu, stopka utrzymuje ścieg stębnowy równolegle przy brzegu tkaniny.

Zestawy te są dostępne w czterech wariantach w zależności od rodzaju posiadanej maszyny do szycia.