Stowarzyszenie „LUCKYQUILTERS INTERNATIONAL” zaprasza na 2 ° FESTIVAL Internacional Arte Textil, Benalmádena 2018

elazeman   5 czerwca 2018

Ten wyjątkowy festiwal oraz konkurs promujący patchwork i quilting składa się z dwóch części:

Wystawa prac znanych na całym świecie artystów z branży tekstylnej i profesjonalistów w dziedzinie patchworku i quiltingu w terminie 7, 9-14 i 16 września 2018 r. na zamku Bil-Bil, Benalmádena, Hiszpania

Wystawa i konkurs prac amatorów patchworku i quiltingu w terminie 8-9 września 2018 r. w parku La Paloma, Benalmádena,  Hiszpania.
To będzie wystawa plenerowa w jednym z najpiękniejszych parków w Europie. Organizatorzy zapraszają ponad sto quilterów, z których każdy może wystawić do 5 swoich prac. Międzynarodowe jury wybierze najlepsze prace quilterów-amatorów. Zostanie również przyznana nagroda publiczności.

Wystawie prac quilterów amatorów towarzyszy akcja szycia patchworkowych poszewek na poduszki w kształcie serca.
Organizatorzy wystawy zachęcają quilterki z całego świata do przyłączenia się do akcji i uszycia poszewek, które zostaną przekazane na rzecz stowarzyszenia „Kölner Herzkissen eV” w Kolonii (Niemcy). Stowarzyszenie wspiera rehabilitację kobiet, które przeszły mastektomię z powodu raka piersi.
Patchworkowe poszewki zostaną pokazane na wystawie w parku La Paloma.
Dobrej jakości zdjęcia powłoczek na poduszki i portret quilterki, która ją wykonała należy przesłać na adres info@luckyquilters.com.

Udział w obu wystawach jest bezpłatny.
Jedynym warunkiem udziału w wystawach jest to, że musisz być członkiem stowarzyszenia „LUCKYQUILTERS INTERNATIONAL”
Aby zostać członkiem, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.luckyquilters.com.

Na tej stronie jest również więcej informacji o obydwu wystawach, akcji szycia poszewek na poduszki w kształcie serca i stowarzyszeniu Luckyquilters International.