XX Europejskie Otwarte Mistrzostwa Quiltu 2016 (OEQC)

Maq   19 maja 2016

Fibercards-201605Zachęcamy do przyłączenia się do świetnej zabawy.
Od 20 października do 23 października 2016 w Maastricht, Holandia będzie miała miejsce XX edycja Europejskich Otwartych Mistrzostw Quiltu. Jest to okrągła rocznica, którą organizatorzy chcą uroczyście świętować. Dlatego serdecznie zapraszają do udziału w specjalnej „jubileuszowej wystawie pocztówek tekstylnych”.

Co trzeba zrobić?
Poniżej znajduje się instrukcja wykonania pocztówki tekstylnej. Instrukcja ta została udostępniona przez Dineke Ugen. Kierując się poniższą instrukcją zaprojektuj własną pocztówkę, której tematem jest „Dwadzieścia”. Możesz wysłać swoją kartkę pocztą. Wszystkie otrzymane pocztówki zostaną umieszczone na specjalnej jubileuszowej wystawie z okazji XX-lecia OEQC.
 
Czy nie chciałabyś, żeby i twoja pocztówka wzięła udział w wystawie?
 
Instrukcje wykonania pocztówki
Specjalne podziękowania dla Dineke Ugen.
 
Materiały:
• Kawałek ociepliny z klejem, nieco większy niż 15 x 15 cm.
• Kartka pocztowa lub większy kawałek grubego kartonu lub tektury. Pamiętaj, że waga decyduje o koszcie znaczków pocztowych.
• Kawałek płótna lub surówki bawełnianej.
• Klej w sztyfcie.
 
Wykonanie:
– Zrób mały „quilt” na ocieplinie z klejem (bez spodniej warstwy) albo użyj cienkiej bawełny.
– Naprasuj „quilt” na pocztówkę. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy stosujesz ocieplinę z klejem. W przypadku, gdy używasz cienkiej bawełny przyklej ją na pocztówce klejem w sztyfcie. Gotowa pocztówka powinna mieć wielkości 15 x 15 cm.
– Obszyj brzegi pocztówki zygzakiem, używając kolorowych nici. Minimalna długość ściegu 1,0, szerokość ściegu 2,5 -. 3,0 / 0,4 / 0,5.
 
UWAGA! Nie używaj czarnej tkaniny na tło ani czarnych nici do zygzaku na pocztówce. Pocztówki będą bowiem eksponowane na ciemnej ścianie, a to sprawiłoby, że twoja kartka zleje się z tłem.
 
Dodatkowe informacje:
Pocztówki mogą być wysyłane, jako zwykła kartka, bez koperty. W ten sposób również listonosz będzie mógł ją podziwiać. Jeśli użyto koralików lub innych ozdób, najlepiej owinąć pocztówkę folią. Wyciąć kwadrat w rogu na znaczek i stempel pocztowy. Taśmą na przedniej stronie kartki przykleić adres, żeby był wyraźnie widoczny. Można również wysłać kartę w zwykłej kopercie. Uwaga! Pocztówki nie będą zwracane po wystawie.
 
Proszę wysłać pocztówkę do dnia 1 września 2016 na adres biura:

Textile Festivals
20 years OEQC
Rondven 42a
NL-6026 PX Maarheeze
Holandia

Powodzenia życzą organizatorzy festiwalu i Dineke Ugen.
Tłumaczenie MAG

strona konkursu – wersja oryginalna
strona konkursu – wersja angielska