Wycieczka do Konstantynowa Łódzkiego

Maq   3 stycznia 2017

06_01_ zakrecona_czerwona_kapusta

Dlaczego tam? Ponieważ chcemy zaprosić wszystkich na indywidualną wystawę prac naszej koleżanki, członkini SPP, Basi Pieczyńskiej. Wystawę pt. „Magia patchworku” będzie można odwiedzić w dniach 12.01 – 10.02.2017 r w Galerii „Ogród Sztuki” w Miejskim Ośrodku Kultury.
Basia tworzeniem patchworków zajęła się sześć lat temu, choć z maszyną do szycia znają się od dawna. W roku 1995 jej prace zostały docenione i nagrodzone pierwszym miejscem przez jury konkursu BURDY, w kategorii ubrań dziecięcych. Jednak, to patchworki stały się jej prawdziwą pasją. Jest autorką wielu prac tworzonych w różnych technikach, jednak najbardziej pociąga ją tkanina artystyczna, asymetria i po części tradycja, zwłaszcza motywy „żony farmera” w ciekawych odmianach. Eksperymentuje z farbowaniem tkanin naturalnymi środkami – urzekająca jest jej praca „Zaczarowana czerwona kapusta”. Została przygotowana na konkurs organizowany przez nasze Stowarzyszenie pn. „Koła, kółka, kółeczka” – jedwab został zabarwiony czerwoną kapustą właśnie.
Już jako doświadczona quilterka zaczęła prezentować swoje dokonania na wystawach patchworkowych w Polsce. Ale nie ograniczyła się jedynie do naszego kraju. Prace jej brały udział w wystawach międzynarodowych, organizowanych między innymi w czeskiej Pradze, a – ostatnio – we włoskim Treviso.W sierpniu 2016 roku jej praca była wystawiona na największej wystawie patchworkowej w Europie, w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

O jej twórczym kunszcie może świadczyć także zdobycie w 2016 roku pierwszego miejsca w konkursie na patchwork okolicznościowy, z okazji 20 lecia działalności w Polsce, renomowanej szwajcarskiej firmy „BERNINA”.
Wernisaż wystawy będzie miał miejsce w dniu 12 stycznia 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii „ Ogród Sztuki”.
Adres: ul. Jana Pawła II 9, 95-050 Konstantynów Łódzki

Wystawa potrwa do 10 lutego 2017 r.
Zapraszamy!