Spontaniczna Wystawa Patchworku

elazeman   27 lipca 2017

Po raz pierwszy w dziejach Stowarzyszenia Polskiego Patchworku organizujemy Spontaniczną Wystawę naszych patchworków. Spotykamy się w miejscu gdzie będzie można zaprezentować swoje prace, usiąść i przy kawie pooglądać i podyskutować na temat prezentowanych prac, poradzić się i wymienić doświadczeniami. Będzie to idealna okazja do osobistego poznania koleżanek z mediów społecznościowych, zapoznania nowo stowarzyszonych osób i być może do zachęcenia nowych osób do zajęcia się patchworkiem.

proxy
KIEDY
Spotykamy się 6 sierpnia 2017 (Niedziela)  – zaczynamy 0 15:00

GDZIE
Miejsce spotkania to pracownia jednej z naszych członkiń – Magdaleny Gąsowskiej, mieszcząca się w Warszawie, Bruzdowa 95. Do dyspozycji mamy 25 metrowe pomieszczenie z pustymi ścianami i listwami galeryjnymi oraz stołem ekspozycyjnym.
W ogrodzie przylegającym do pracowni będzie można zaprezentować prace na sznurkach rozciągniętych między drzewami.

JAK DOTRZEĆ
Pracownia znajduje się na Zawadach (południowa część Warszawy). Najlepiej dojechać na spotkanie samochodem – zachęcamy do wspólnego organizowania przejazdu. Na miejsce można również dojechać rowerem (bardzo ładna, urządzona trasa wzdłuż Wisły). Można też dojechać z Wilanowa autobusami linii 163 i 164 (wysiadamy na przystanku plac Vogla) – zaliczymy przy okazji kilkunastominutowy spacerek.
Do pracowni wchodzi się przez zieloną furtkę, następnie trzeba kierować się w głąb ogrodu.

Ponieważ 6 sierpnia ruszają z Warszawy pielgrzymki na Jasną Górę zwróćcie na to uwagę podczas planowania przyjazdu.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
Koniecznie należy zabrać ze sobą swoje najnowsze uszytki – mogą to być pledy, narzuty, art-quilty, poszewki, serwetki, torebki – cokolwiek ostatnio udało się wam uszyć i chciałybyście się tym pochwalić. Weźcie ze sobą klamerki – żeby było czym przypiąć prace do sznurka na pranie oraz listewki – żeby było jak powiesić prace na ścianie.
Mile widziane będzie zabranie ze sobą wiktuałów wszelakich – można przynieść coś do jedzenia – na słodko i na wytrawnie, można przynieść coś do picia.
Na miejscu jest dostęp do mini kuchni z dzbankiem elektrycznym i ekspresem przelewowym. Są również podstawowe naczynia i sztućce.