Lipcowe Darcie Pierza

elazeman   29 lipca 2017

27.07.2017, w czwartek, odbyło się kolejne Patchworkowe Darcie Pierza.

Gościny na to spotkanie udzieliła nam Agnieszka Świetlik, właścicielka szkoły Warszawa Szyje. Jej pracownia mieści się naprzeciw domu handlowego Arkadia – są to 2 piękne pomieszczenia ze stołami do szycia, maszynami, regałami pełnymi kolorowych tkanin. Niezwykle przytulnie i wygodnie. Agnieszka zgodziła się nam udostępniać to miejsce raz w miesiącu tak więc szykujcie się na następne spotkania.

Tym razem rozmawiałyśmy o miejscach gdzie bezpłatnie możemy zorganizować wystawy patchworkowe. Podczas burzy mózgów wykluło się parę pomysłów jednak liczymy na Was – dajcie znać jeśli macie jakieś pomysły lub znacie kogoś kto byłby zainteresowany współtworzeniem wystaw naszych prac.

Kilka dziewczyn przyniosło swoje prace i poddało je naszym oględzinom. Olga przyniosła patchwork będący pokłosiem kursu zorganizowanego przez SPP, a prowadzonego przez Gillian Travis – fantastyczny przykład aplikacji wymiennej z motywem hippicznym. Kolejną pracę zaprezentowała Agnieszka – to wynik wspólnego wyzwania rzuconego przez Gosię Pawłowską „Sew All Around” Quilt Along 2017. Motywem patchworku były kółeczka – trudna to sztuka wszyć je ładnie, ale Agnieszce poszło sprawnie. Swój top zaprezentowała również Hania – podziwiałyśmy rozmach i kolorystykę tej pracy.

IMG_20170727_174212ania slawinska

agnieszka iwanicka

 

Ania przyniosła naręcze magazynów dotyczących szycia i patchworku i chętni mogli zabrać lekturę do domu.

IMG_20170727_173809

I tak przy ciastkach (dziewczyny przyniosły mnóstwo smakołyków) i napitkach spędziłyśmy parę miłych godzin rozmawiając o patchworkach, materiałach, organizacji wystaw – tutaj puściłyśmy wodze fantazji, był nawet pomysł zorganizowania wystawy w wynajętym tramwaju i patchworkowego flashmoba.

Jeśli macie ochotę na więcej zapraszamy w przyszłym miesiącu.

Pozdrawiam,
Magda