Quilterzy wszystkich krajów, łączcie się!

elazeman   11 sierpnia 2017

Nowy obraz

Jak najłatwiej poznać kogoś ogarniętego tą samą pasją, żeby nie rzec manią, szaleństwem, obsesją?
I w dodatku popracować wspólnie nad jakimś projektem?

Kiedyś na ostatnich stronach czasopism były adresy ludzi z różnych krajów gotowych nawiązać korespondencję w języku mniej lub bardziej obcym. Pamiętam, że miałam koleżankę w ZSRR (wszyscy wtedy znali rosyjski) i w Japonii (ten adres był z pisemka „Mozaika” – wersja angielska – ktoś jeszcze pamięta?). Tak było kiedyś. Teraz, w dobie internetu, nie ma nic łatwiejszego, jak znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach. W patchworkowym świecie można znaleźć  różnorakie projekty: wspólne szycie bloków miesiąca, szycie quiltu niespodzianki  i wiele innych.

O takim ciekawym projekcie, łączącym quilterki i quilterów z całego świata chciałam dzisiaj wam trochę powiedzieć i zachęcić do wzięcia w nim udziału.

Projekt nazywa się „International Miniature Quilt Exchange” – i to już wiele wyjaśnia. Prowadzony jest na stronie „The Quilt Show”, gdzie gospodarzami są Alex Anderson i Ricky Tims. Celem projektu jest uszycie miniaturowych quiltów przez tandem dwuosobowy, składający się z jednej osoby ze świata i jednej osoby z USA. Wystarczy zgłosić się do projektu, poczekać parę dni i zostanie nam przedstawiona amerykańska partnerka (partner?).  I dalej, to już działacie wspólnie. Albo umawiacie się na wspólny temat, kolory, techniki  waszych miniaturowych quiltów, albo każdy szyje co chce. Poznajecie swoje upodobania i siebie nawzajem. Ten quilt, który uszyjecie trafi w końcu do waszej partnerki, wy, w zamian otrzymacie miniaturę, którą ona uszyje. Ale wcześniej, może się zdarzyć, że wasze prace zostaną wytypowane do pokazania na wystawach za oceanem. Te będą miały miejsce w roku 2018 i 2019.

Co trzeba zrobić żeby poznać tak samo patchworkowo zakręconą osobę w USA i popracować wspólnie nad projektem?

Trzeba zajrzeć na stronę https://thequiltshow.com/community/member-groups/viewbulletins?groupid=100034 , zapoznać się z zasadami i nacisnąc przycisk zgłoszenia. Nieznajomość języka nie jest tu wcale przeszkodą – jest wiele stron, które ułatwiają tłumaczenie. Chodzi przecież o przekraczanie granic i kultur poprzez wspólne tworzenie quiltów.

Ja się już zapisałam i was gorąco do tego zachęcam. Termin zgłoszeń upływa 31 grudnia 2017.

Nie przegapcie takiej fajnej zabawy.

Lenka Galińska