VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur

Maq   4 września 2017
baner_fzk

 
Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART zaprasza nas na organizowany przez siebie VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. SPP jako uczestnik festiwalu dołącza się do zaproszenia.
 
Oto treść zaproszenia:
 
Misją festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców, którzy mieszkają w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

W dniach od 29 września do 1 października 2017 odbędzie się VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur. Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będą wystawy Stowarzyszenia Polskiego Patchworku „Raz na ludowo”, a także wystawa obrazów Anetty Skarżyński „Brzoza w kulturze słowiańskiej”, odbędą się koncerty, a wśród wykonawców charyzmatyczny góralski zespół „Kapela Hanki Wójciak”, międzynarodowy Etno-jazzowy projekt Dima Gorelik Trio (USA, Izrael, Polska). W tym roku rozpoczynamy nową inicjatywę – w ramach Festiwalu odbędzie się wielka gala finałowa p.t. „Koncert Zbliżenia Festiwali ze Świata”, na scenie zobaczymy finalistów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi, a także przedstawicieli Międzynarodowego Festiwalu „Czasy Wysockiego i Okudżawy” w Kaliningradzie i wielu innych. W koncercie weźmie udział także twórca i gospodarz niniejszego Festiwalu Zbliżenia Kultur – Syberyjski Bard, czyli Evgen Malinovskiy.

Jak co roku w czasie trwania całego Festiwalu czynny będzie Jarmark Festiwalowy, na którym nie zabraknie przeróżnych rękodzieł, suwenirów z przeróżnych kultur i tradycji, kuchni świata, lepienia pierogów, pielmieni, smażenia naleśników i różnego rodzaju ludowego ulicznego performingu.
Festiwal odbędzie się w Warszawie, w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury przy ul.Belwederska 25.

Zapraszamy media, ludzi biznesu i urzędów państwowych. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia i współpracy na rzecz zbliżania kultur.

Zarząd Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART.

Więcej o nas można zobaczyć na:
https://www.facebook.com/fundacjaopenart/
https://www.facebook.com/MFZK.openart/
http://openart.org.pl/