Ten jeden jedyny. Zaproszenie do wytypowania pracy na wystawę Diversity Quilts w Birmingham

elazeman   17 października 2017

eqaStowarzyszenie Polskiego Patchworku, jako oficjalny członek European Quilt Association, otrzymało zaproszenie do pokazania jednego jedynego quiltu, który będzie reprezentował nasze Stowarzyszenie podczas wystawy Festival of Quilts 2018 w Birmingham. Każdy z 20 krajów członkowskich EQA wybiera pracę przygotowaną przez członkinię/członka własnej gildii, a te w efekcie złożą się na wspomnianą wystawę pn: Diversity Quilts. Zachęcamy członków Stowarzyszenia do zgłaszania prac, które Waszym zdaniem mogłyby nas reprezentować w Birmingham. To mogą być Wasze prace albo prace innych osób należących do SPP, które Wam się spodobały.

Powinny jednak spełniać narzucone przez EQA kryteria:
Maksymalna wysokość 2,5 m – maksymalna szerokość 2,5 m
Minimalna wysokość 1 m – minimalna szerokość 1 m
Maksymalny obwód (dookoła quiltu) 9 metrów
Minimalny obwód (dookoła quiltu) 4 metry
Możliwe jest dostarczenie obiektu 3D, ale dany kraj będzie odpowiedzialny za zorganizowanie prawidłowego sposobu jego wyeksponowania, a także zapakowania i wysyłki.

I co ważne – zgłaszany quilt nie musi być nowym quiltem.

Zgłoszenia można dodawać na stronie FB SPP (w komentarzach do postu na stronie FB Stowarzyszenia) do dnia 31 grudnia 2017 roku do godziny 23.59. Komentarze zawierające propozycje prac oznaczajcie hasztagiem #wystawaDQ Możecie zgłaszać także propozycje poprzez E-mail na adres: stowarzyszenie@polskipatchwork

dotekstu