Relacja z 9. Międzynarodowego Festiwalu „QUILT FESTIVAL RIGA 2017”

elazeman   23 października 2017

W dniach od 19 sierpnia do 9 września w Pałacu Kultury „Ziemelblazma” w Rydze (Łotwa) odbył się IX Festiwal Quilt Riga 2017.

W czasie Festiwalu można było podziwiać prace twórców łotewskich i zagranicznych. Prezentowano prace wystawiane w ramach międzynarodowej współpracy European Quilt Associacion i prace członków gildii patchworkowych z Łotwy, Rosji i Francji. Główna ekspozycja odbywała się pod hasłem „Living Green” i prezentowała prace profesjonalnych i amatorskich artystów łotewskich.

Poza wystawą główną można było zobaczyć pokaz ubrań i akcesoriów inspirowanych quiltem, wystawę prac gildii francuskiej “French Heritage – Occitanie”, wystawę prac grupy quilterek z Saint Petersburga (Rosja)  “…and the Fairy-tale Begins”, wystawę „Greetings from…” prezentującą prace quilterek z 17 krajów zrzeszonych w EQA. Na festiwalu prezentowana była również kolekcja mini quiltów, będących pokłosiem konkursu „Roots” organizowanego przez Gildię Łotewską dla swoich członków oraz prace dzieci powstałe w ramach międzynarodowego konkursu „My Garden”.
Tak bogaty program festiwalu przyciągnął w tym roku 8000 zwiedzających.
Poniżej próbka prac, które pokazano na wystawie.
Zapraszamy do obejrzenia festiwalowej galerii: klik

000
(na podstawie informacji i zdjęć otrzymanych od p. Eliny Lusis-Grinberga,
Międzynarodowy Przedstawiciel Łotewskiego Stowarzyszenia Quiltu, Przewodniczącej EQA)