Propozycje udziału w konkursach międzynarodowych

elazeman   18 kwietnia 2018

Czy po festiwalu w Pradze nabraliście ochoty na udział w kolejnych międzynarodowych konkursach? Z pewnością warto rozważyć udział w innych imprezach europejskich. Oto kilka propozycji.

 

„Historic Trade Routes”

Poprzez „historyczne szlaki handlowe” rozumiemy dawne szlaki handlowe. Ich ogólne trasy są nadal znane, jednak rzeczywiste drogi nie są już rozpoznawalne w krajobrazie, są mocno rozgałęzione lub zawierają kanały wodne. Przykładami są Jedwabny Szlak, Szlak Bursztynowy, Droga Solna, czy Szlak Herbaciany. W tym konkursie, organizowanym przez gildię niemiecką,  szyjemy quilty o wymiarach: 50 x 100 cm / 20 „x 40” (układ pionowy)
Opłata wpisowa: 20,00 €

Termin zgłoszeń : 1 czerwca 2018

Więcej informacji

The Festival of Quilts Bimingham

To chyba największa impreza tego typu w Europie. Można zgłosić swoje prace w 15 różnych kategoriach.  Opłata uczestnictwa wynosi 15 funtów (dla członków EQA 11 funtów)

Terminy zgłoszeń :  1 czerwca 2018 (4 maja 2018 r.  kategoria Fine Art)

Więcej informacji

 Festivāls „Rīgas tekstilmozaīka 2017”

Do 15 lipca można zgłosić swoją pracę na konkurs międzynarodowy w ramach festiwalu quiltu w Rydze (Łotwa). Należy uszyć mini quilt na temat „Dziedzictwo” („Heritage”). Każdy uczestnik może zgłosić 3 prace o wymiarze 21×30 cm. Sam festiwal zaczyna się w Rydze 18 sierpnia 2018 r. Opłata uczestnictwa wynosi 20 euro.

Termin zgłoszeń : 15 lipca 2018

Regulamin (w j. angielskim)

Tappeti di pietra: Patchwork nella storia dell’arte italiana

Kolejna propozycja, tym razem z Włoch. Tamtejsza gildia patchworkowa proponuje ciekawy konkurs. Czas zgłoszeń do końca sierpnia, wielkość pracy dowolna. Praca ma być inspiracją dowolnie wybranej podłogi z włoskich zabytków. Opłata za udział wynosi 20 euro dla osób które nie są członkami Quilt Italia.

Termin zgłoszeń : 31 sierpnia 2018

Regulamin (w j, włoskim i angielskim)

Projekt 70273

„Projekt 70273” to międzynarodowy projekt mający upamiętnić ofiary nazistowskich programów eutanazji. Możesz uczestniczyć w szyciu bloków lub innych działaniach.

Termin zgłoszeń: projekt jest w trakcie realizacji, można się przyłączyć do 2020 r.

Więcej informacji

 

Threads without Borders

Przypominamy także o projekcie Threads without Borders. Niedawno o nim pisaliśmy. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Na zdjęciu praca Anny Sławińskiej „Mgławica Trójlistna Koniczyna”. Praca była wystawiana na w kategorii Fine Art Quilt Masters w 2016 r. w Birmingham

One thought on “Propozycje udziału w konkursach międzynarodowych

  1. Pingback: Wystawy i konkursy - czy to dla mnie? - elazeman.pl

Comments are closed.