Poznajcie Gillian Travis

Maq   28 marca 2017

Gilian
 
 
 
 
 

Poznajcie Gillian Travis – my poznałyśmy ją w ubiegłym roku na wystawie Prague Patchwork Meeting 2016. Gillian była gościem wystawy i prezentowała swoje bajecznie kolorowe quilty. Chyba najbardziej spodobały się nam jej „buraczki” i „perliczki” .

Ale i inne jej prace wywołują niezmiennie uśmiech na twarzach widzów – galerię prac można obejrzeć na jej stronie Gillian prowadziła też w Pradze zajęcia z barwienia i stemplowania tkanin. I ten właśnie kurs był impulsem, żeby zapytać czy zechciałaby przyjechać do Polski i poprowadzić kurs, albo i dwa dla polskich quilterek. Ku naszej wielkiej radości chętnie się zgodziła.
Pracą z tkaniną, aplikacjami, haftami ręcznymi i maszynowymi, tworzeniem form przestrzennych Gillian Travis zajmuje się od dawna. Równie długo przekazuje swoją wiedzę podczas kursów i warsztatów. Zaczęła od prowadzenia kursów w swoim domowym studio, ale szybko zrozumiała, że musi zacząć też wystawiać swoje prace. Ku swojemu zdziwieniu zaczęła zdobywać nagrody i wyróżnienia na wystawach i konkursach. Od 2007 roku jest członkinią grupy Contemporary Quilt w Gildii Brytyjskiej i zaczęła szyć quilty-dzienniki. W każdym miesiącu powstaje jeden quilt – jest ich już przynajmniej 120. Zaproszenia do wystawienia prac i poprowadzenia zajęć przychodzą z całego świata. Prowadziła kursy i wystawiała swoje prace we Francji, Niemczech, na Węgrzech, w Izraelu, Czechach, Kanadzie i Republice Południowej Afryki. Teraz przyszła kolej na Polskę.

Mamy przyjemność poinformować, że w maju, przy okazji wystawy „Raz na ludowo” Gillian Travis poprowadzi dwa całodniowe kursy.
19 maja – „Aplikacja wymienna” (szczegółowe informacje)

oraz 20 maja – „Rynek Starego Miasta”(szczegółowe informacje)

Jeśli zainteresowanie kursami przerośnie „podaż”, możemy także zorganizować kursy jednogodzinne z aplikacji szytych ręcznie w niedzielę, 21 maja. Mogą to być zajęcia: „Paw”, „Sweterki”, „Pingwin”.

Zachęcamy was do wzięcia udziału w prowadzonych przez nią zajęciach. Gillian prowadzi je w niezwykle entuzjastyczny i przystępny sposób.
W celu zapisania się na kurs należy napisać na adres stowarzyszenie@polskipatchwork.pl z podaniem tytułu kursu. Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie uczestnictwa w kursie otrzymacie zwrotnym e-mailem.

Osobom zamiejscowym możemy pomóc w załatwieniu noclegu w centrum Warszawy. Są to 2 apartamenty (w sumie 15 miejsc noclegowych), do dyspozycji wspólna kuchnia, łazienka, toaleta. Koszt apartamentu 250,00 zł/noc dzieli się na ilość mieszkających osób. Dodatkowo 100zł łączna kaucja na sprzątanie. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, prosimy o napisanie tego w e-mailu zgłoszeniowym.

One thought on “Poznajcie Gillian Travis

  1. Pingback: Kursy patchworkowych technik Gillian Travis - elazeman.pl

Comments are closed.